Veidike puutööd. Istumispingid

Midagi hingele. Tegin istumispingid.

Asi algas tegelikult sellest, et kuna mul on puutööpisik sees, siis ma tellisin Amazonist sihukese vahva abinõu nimega Chainsaw Mill, kuhu saad kinnitada oma mootorsae ja lasta palgist laudu või planku või, nagu ma täna esmakatsetuse tegin, saagida palgi pikuti pooleks ja seda üsna kvaliteetselt. Kulus sae bensupaagi jagu bensiini ja lendas palju puutolmu. Nagu piltidelt näha, siis minu rakis on tegelikult mõeldud palju pikema juhtplaadiga saele, kui mul hetkel on. Pikem juhtplaat kinnitub kahest otsast ja lubab väga täpselt saagida kuni 60cm läbimõõduga palki. Mul hetkel vaid 30cm plaat, kinnitasin ta vaid ühest otsast, et ulatuks läbi palgi, kuid alustuseks asi seegi 🙂 Teine probleem on see, et pikikiudu saagimiseks oleks tegelikult vaja kasutada ka vastavat saeketti, mida mul muidugi ei ole ja minu sae 1,3mm juhtplaadile selliseid vist ei leidugi. Laiatarbe saetehnika on kõik enamuses ristikiudu saagimiseks ja kuni 30cm juhtplaatidele. Kõik vähegi erilisem tuleb juba eraldi tellida, sest poeriiulitelt midagi ei leia. Mul on suurest vahtrapuust olemas ilmatujämedad palginotid, millest annaks teha igasugu huvitavaid projekte. Saaks vahvat mööblit teha.

Seejärel koorisin oma palginotid ilusti ära. Talvel tormimurrus saadud palkidel tuli koor kenasti maha, kuid nendel, mis olid juba varem kuivanud, oli veidi rohkem koorimisega tegemist.

Järgmise sammuna tuli teha tapp, mille abil pikuti pooleks saetud istumispalk asetub kenasti “jalgadele”. Tapp tuleb teha justnimelt istumispalgile, mitte jalgadele, et vihmaveel ei oleks võimalust tapi sisse kogunema hakata. Jällegi, sain esmakordselt kasutada Amazonist tellitud saeketiga nurklihvija ketast, mis eemaldab materjali väga tõhusalt. Mingil põhjusel ei ole jälle Eestis sellist asja müügil näinud. Laastud lendavad ja näokaitse on sealjuures hädavajalik.

Tapi šablooniks kasutasin pitsakarbi pappi, mille sisu olin hetk varem lõunasöögiks manustanud 🙂

Kui rihtida palginott tappi tehes ilusti loodi, siis saab ka tapi kenasti välja mõõta.

Ega muud ei olegi. Tulemus oli ootuspärane. Hea uudis on seegi, et palki pikuti pooleks saagides ei saa sa mitte ühe istumispingi, vaid lausa kaks!

Järgmine samm on pinnad veidi höövli ja liivapaberiga üle käia, immutusvahendiga töödelda ja pingid paika tõsta ning ongi valmis.

Head istumist!