Töötasapind lihvitud ja pliidiplaat sees

Täna oli hea päev, sest kuigi väljas sadas vihma ja tuul lõõtsus, sai minu tagasihoidlikus töökojas vaikselt toimetada. No ja mis ta nüüd nii vaikselt: saag, puidulihvmasinad ja purukoguja huugasid enamus aega. Aiamaja kööginurga töötasapind sai pliidiplaadi avause ja pinnalihvi. Pärast augu mõõtmisi ja sisselõikamist alustasin liimliidete ebatasasuste tasandamisega. Pinna lihvimiseks kasutasin liivapabereid alates 80-st kuni 400-ni. Viimane viimistlus sai tehtud vildisarnase asjaga, millel nimeks “karukeel”. See on selline kare vilt, mis teeb puidupinna täiesti peegelsiledaks, isegi enam, kui 400-ne liivapaber.

Liiga sile pind ei olegi tegelikult väga hea mõte, nagu ma juba kogeda sain, sest iga asi, mille sa tööpinnale asetad ja mis veidi pinnal libiseb, jätab sinna teatud valguse nurga all vaadeldes väikese jäljendi. Seega, “kodukootud, maavillane, rohmakas ja veidi robustne” on palju kasutajasõbralikum kui kõrgläikeline.

Järgmine samm on puiduimmutusvahendiga mitu kihti peale kanda, võibolla kihtide vahel ka väike lihv teha, sest peale immutust pind tavaliselt veidi karestub, kuna puit paisub ja “ajab pinde”.