Küttepuud, maakaabel, mahasõidutee ja see va metsakinnistu!

Krundi võsast-metsast puhastamine toob kaasa küttepuude varu loomise – korraliku puidu haohunnikus põletamine ei ole ju keskkonnasäästlik. Iga jämedam tüvi ja oks tuleb halupikkuseks jupendada ja hiljem lõhkuda. Esialgu valmivad plokid, mida jõuab käsitsi tõsta ja virnastada. Hiljem (järgmisel aastal) saab neid siis küttepuudeks lõigata. Ületalve seisavad nad koormakatte all.

Maakaabel jaotuskilpi on nüüd paigaldatud. Selleks sai Cramost laenutatud miniekskavaator ja maasse kaevatud 50m vasksoonelist kaablit kuni jaotuskilbini. Kahjuks ei ole sellest tehtud ühtegi pilti, kuid kinniaetud kraav annab tunnistust tehtud tööst.

Pildil on ka värvapostid. Leidsin, et lukustatava värava ehitamine loob turvalisust, et igaüks ei “eksiks” kogemata krundilt läbi sõitma. Väravad ehitan ise. Varsti näete 🙂

Maanteelt mahasõidutee ootab endiselt tegemist. See on lausa raamatut väärt teema, kuidas Maanteeametiga suheldes jõuda selleni, et luua juurdepääs teeäärsele krundile. Ime läbi on see siiski võimalik, kuid reaalsuses mitte.

Mida tähistavad need sinise lindiga märgitud puud? Ohh, see on terve eraldi teema, mis on väldanud terve suve. Nimelt, meie metsapiiri tagant läheb 5 meetri kauguselt kinnistu piir ja seal olev mets on värskelt saanud ühe metsafima omandiks. Metsafirma plaanib sealse metsa maha võtta. See tähendab, et meie tulevase maja akende all laiuks raielank, kuid meie eesmärk on seal paiknev mets päästa ja rajada sinna “parkmets”. Käivad läbirääkimised, kus jämedam ots on teadagi metsafirma käes. Tuleb nõustuda nende poolt seatud kõigi tingimustega ja maksta nende küsitud hinda, et majatagune mets võiks jääda kasvama. Metsafirma sai selle metsa omanikuks peaaegu täpselt samal ajal, kui meie olime ostmas oma kodukrunti, seega, oleks me vaid teadnud, kuidas asjalood on, oleksime selle metsakinnistu saanud ehk osta otse omanikult, kuid nüüd peame maksma ilmselt mitmekordset hinda, et päästa, mis veel päästa annab. Läbirääkimised käivad juba paar kuud ja hetkel ei paista, et metsafirma oleks huvitatud üht hektarit metsa meie akna tagant soodsalt loovutama. Nad teevad ikkagi oma väikse raie ja laoplatsi ning nõuavad servituuti juurdepääsutee jaoks.

Olgu öeldud ka see, et lisaks metsale paikneb kõnealusel kinnistul ka looduslik veekogu – tiik, mida ilmselt toidab allikavesi ja mis oleks tuleviku perspektiivis äärmiselt oluline veevõtukoht nii kastmisvee jaoks kui ka miks mitte sauna- ja ujumiskoht. Sellest tulenevalt oleme valmis metsafirmaga, kelle nimi jäägu siinkohal mainimata, läbirääkimisi iga hinna eest jätkama.