Esimene postipakk, haakekonks ja isesüttiv lõke

Täna oli tähelepanuväärne päev. Kell 11.30 pidin kohal olema, et võtta vastu kulleri poolt toodav pakk. See oli esimene kord, kui Männisalu tallu tuli postiga saadetis. Kuller sai selle äramärkimiseks šokolaadi omanikuks. Mis pakis oli, sellest edaspidi.

Kullerit oodates, kes veidi hilines, võtsin mõõdud haakekolmnurgalt, et ehitada sinna külge haakekonks nii lõugade kui kuuliga. Idee on selles, et haakeriistu ühendades ei tohiks haakekonks ette jääda, siis võib ta alati küljes olla. Tuli leida talle selline asend, mis ei takista teiste haakeriistade külgehaakimist. See asend sai välja mõõdetud ja üles pildistatud.

Istusin korraks autosse, et võtta veidi kohvi ja väike amps, kui nägin tahavaatepeeglist täiesti juhuslikult, et suur prahihunnik oli järsku, just selsamal sekundil, ise põlema süttinud. Tekkis hetkeline paanika ja tormasin ämber käes lõkke poole seda veega kustutama. Kui veega kohale jõudsin, oli leek juba üsna suur ja hunnik võttis kenasti tuld. Mõtlesin siis, et kuna äsja oli vihma sadanud ja puud tilkusid, et mis ma ikka kustutan, las põleb siis ära. Mõne aja pärast süütasin tulipunaste sütega ka kõrvaloleva teise oksahunniku ja vedasin ka ümberkaudseid oksi ja prahti sinna juurde. Iseenesest oli tekkinud metsakoristuspäev.

Miks lõke ise süttis?! Viimati oli sama koha peal suur lõke 15. aprillil. Sellest on täna kaks nädalat möödas! Vot just niikaua on maa-all siiski veel piisavalt hõõguvaid süsi ja kuumust, et kui uut prahti sinna peale ladustada, siis mingil hetkel lahvatab tuli taas. Uue prahi paigutasime sinna paari päeva eest. On ime, et ma olin just sel hetkel seal läheduses ja nägin seda ise süttimas. Ma ei oleks seal olnud, kui kulleri saabumise aja tõttu ei pidanuks seal olema. Ei tahaks mõeldagi, et see oleks võinud juhtuda ka täiesti järelvalveta olles. Siit moraal: kui oled ühe koha peal suurt lõket juba teinud ja vead sinna uut prahti peale, siis võib see mingil hetkel ise süttida, olgugi, et on sadanud vihma ja möödas on juba kaks nädalat.