Tark ei torma

“Tark ei torma” on üks väärt ütlemine, sest kui võtad aega, siis tulevad head mõtted ja väldid muidu kiiruga tehtavaid vigu. Eks ka vanasõna “Üheksa korda mõõda, üks kord lõika” ütle sedasama.

Tegin juba aegu tagasi Maa-ameti Geoportaali kaartidest Photoshopi abiga kinnistu plaani, kuhu kavandan hooned ja maakaablid, veetrassid ja aiamaa. Sealt on hea mõõte võtta ja kulu arvutada. Üks esimesi hooneid, mis kerkib, on kasvuhoone 🙂

Tahaks, et hooned asetseksid lisaks valitud asukohale ka kindlate sihtide ja suundadega, mitte suvalises asendis. Eesmärk on, et nii tulevane maja kui saun-aiamaja kui kasvuhoone ja kõik muud hooned asetseksid meie krundi piiril jooksva maanteega ilusa täisnurga all. Selleks tuli kasvuhoone suuna määramiseks teha veidi mõõtmisi. Piltidel on näha maantee risttelg ja selle järgi panen paika ka kasvuhoone esikülje nurga. See mõte tekkis just veidikese järelemõtte pausi ajal. Eks kasvuhoone esimese kohavalikuga oli ju ka sama lugu, et kui ei oleks veidi vaatlusi teinud, oleks kasvuhoone õhtuti villu sattunud.

Ehituspoest sai toodud ka Fibo plokke kasvuhoone vundamendi jaoks.

Viimasel pildil paistab taamal naabri eramu, kelle mesitarud, mis on juba 10 aastat tühjad, viltu vajunud ja pehkinud, seisavad ja mädanevad meie kinnistu piiril. Olen naabriga paaril-kolmel korral juttu teinud, et kas tal on kavas nendega midagi ette võtta ja need näiteks mujale toimetada, sest need riivavad silma, kuid aasta jooksul ei ole nad siiski paigast nihkunud. “Tark ei torma” 🙂 Loodetavasti nad millalgi siiski kaovad meie piirilt, seda enam, et osa neist ongi tegelikult sattunud üle piiri meie poolele.