Katuse roovid. Aiaelu. Juurte vahel

Katuseplaadid kinnituvad roovidele (eilses postituses oli sellest pikemalt). Nüüd on roovid immutatud ja katusele kinnitatud, võib laineplaadid külge naelutada.

Aiamaja pakk saabus 11. juunil ja seisis sestpeale maja kõrval staaplis. Sai teda korduvalt kilest lahti-kinni ja ümber pakitud, et vajalik materjal sealt kätte saada. Täna jõudsin viimaks niikaugele, et staapel on murult kadunud: enamus materjali on ehituses paika pandud, jäänud on veel vaid põrandalauad ja hunnik liiste, need paigutasin tuppa.

Kastsin kasvuhoone ja amplid. Tomatid on hakanud veidi värvuma, varsti saab vist küpseid tomateid maitsta.

Kes seal puujuurte vahel sahistab?

Rästikuteemalisi postitusi olen eelnevalt teinud kolmel korral. Täna oli niisiis neljas kohtumine. Aimasin, et eelmise rästiku abikaasa võib sealkandis vaikselt edasi tegutseda ja kuna täna päike soojalt paistis ja neile meeldib end soojendada, siis võtsin nõuks samas kohas ümbrust veidi uurida. Liikusin vaikselt ja piidlesin mändide päiksepoolseid heinatuuste. Siis kuulsin kerget krabinat ja nägin vaid viivuks silmanurgast heinte vahel liikumist. Selge pilt.

Paari tunni pärast tulin tagasi, telefon pildistamiseks käes valmis ja hiilisin sama koha ligidale. Sain päris lähedale ja tegin pildiseeria, kuni mind lõpuks märgati ja taas oli sekundiga loom kadunud. Tema elupaik on aga nüüd teada.