Majakarp läks kinni

Täna sai aiamaja vihmakindlaks, kuna katusepapp sai peale. Nüüd võib vihm sadada. Terve hoone alates alusraamist kuni katuseni õnnestus püstitada ilma ühegi vihmapiisata. Plaanis on katus katta bituumenlaineplaadiga.

Lisaks on ka uksed ja lukud ees.

Sõna “majakarp” pole siinkohal päris täpne, sest enamasti tähendab see ilmastikukindlat, kuid viimistluseta hoonet. Meie aiamaja on aga juba praegu täisvalmis siseviimistlusega: hööveldatud pinnad, liistud, furnituur jne. Muidugi, puudu on hetkel veel põrand ja puidukaitsevahend. Põrandalauad on olemas, kuulusid komplekti. Nende alla panen vist OSB plaadi, et lisada jäikust ja et tuul jalgeall ei tõmbaks.

Lubasin kord ühes varasemas postituses, et kirjutan, miks me sellise aiamaja kasuks üldse otsustasime, kuna on ju teada, et selline majalahendus ei ole tegelikult kõige odavam ning tegemist on ikkagi kerghoonega, mitte nii “nagu vanasti maju ehitati”, palgist ja 50×100 prussist jne. Põhjus on tegelikult üsna proosaline. Meil nimelt ei ole krundil ühtegi hoonet, kus asju hoida või kasvõi riideid vahetada. See käis nii. Laadid linnas kõik vajaliku kraami autopeale (söök, tööriistad, tööriided ja muu stuff), sõidad autoga Männisallu, tuled autost välja, astud murule, vahetad auto kõrval riided, tarid autost välja tööriistad ja siis hakkad tööle. Võtad autost kõik vajaliku kraami ja loodad, et miskit olulist sul linna maha ei jäänud. Töötad terve päeva. Kui kõht tühjaks läheb, sööd pirukat või külma pitsat. Töötad kaua jaksad või kuni hakkab nt vihma sadama, siis passid autos, kuni vihm üle läheb või siis hoopis vahetad auto kõrval murul taas riided ja sõidad linna tagasi. See … ei kõlba kuhugi!

Meil oli vaja ühte sellist maja, kus teed ukse lahti ja sul on seal elementaarsed asjad olemiseks, töötegemiseks ja puhkamiseks: hoiuruum tööriistade jaoks, väike elutuba ja köök. See pidi valmima kiiresti ja hea välja nägema, et tal oleks perspektiivi ka tulevikuks. Just sellepärast me otsustasimegi sellise aiamaja kasuks!