Traktori kärule uus tiisel

Pool aastat tagasi soetasin ühe traktori haagise. Ta on sestpeale seisnud ja oodanud oma üleskõpitsemise aega. Seistes tühjenes tal üks rehv, mis sai siis uue sisekummi. Tegemist on ratastel raamiga, mida hetkel kuidagi kasutada ei saa, sest tal puudub põhi. Täna võtsin ette veidi keevitustöid, et muuta hea paremaks.

Haagise tiisel oli küll võimas (mis on üldjuhul ju tore), kuid ta oli seetõttu liialt jäme, ega mahtunud haakekonksu vahele. Ja veel suurem puudus oli tal see, et ta ei pöördunud. See tähendab, et kui sõita haagise või traktori üks pool kaldu künkast üles või läbi kraavi, painutab või murrab mittepöörduv veosilmus rippsüsteemil kuskilt midagi ära. Uus tiisel kannatab 10T koormust. T-25 jaoks on seda ulmeliselt suure varuga.

Raami külge keevitasin lisaks olemasolevatele veel kuus risttalade kinnitust. Mõtlen veel, kas teha need talad metall nelikandist või piirduda esialgu puidust 100×100 prussidega. Viimaste plussiks on odavam hind, kuid miinuseks teadagi väiksem ilmastikukindlus ja kestvus.