Tiigi kaevamine algab: 1. päev

Ekskavaator on kohal ja tiigi kaevamine algab. Kohe esimese asjana sai valmis väljavoolu kraav kaeveala veest tühjendamiseks. Vesi voolab loomulikku sängi pidi, mis oli kinni kasvanud, naaberkinnistul asuvasse madalamasse sootiiki. Mis kraavi kaudu ei lähe, see pumbatakse. Meie tiiki, mis on selles pikas veeahelas esimene ja kõige kõrgema tasapinnaga ala, toidavad veega allikad. Allavoolu jätkub teekond mitmeid kilomeetreid mööda soid ja läbi kopratammide.

Piltidel olevad tormimurru ja muud kännud lähevad samuti väljajuurimisele. Tiigi väljavoolule tuleb tamm ja kui seal õnnestub hoida kasvõi poolemeetrist kõrguste vahet, saab sinna paigaldada vesioina tüüpi pumba. Eks näis, kuidas sellega läheb.

Muuseas, täna oli kohutavalt halb kevadilm: sooja vaid +2,5 kraadi, vihm ja tuuleiilid, paiguti sadas Eestis lundki, meil õnneks mitte. Homme tõotab tulla veidi helgem, et siis kolmapäeval taas vihmasemaks minna. Õnneks tiigikaevamist see vähimalgi määral ei sega, seega, parim ajakasutus. Samas, järgmiseks nädalaks lubab ilmateade juba 18 soojakraadi.